Vítejte na našem webu.
Zabýváme se chovem krásného plemene ruských modrých koček, které se kromě elegantního štíhlého vzhledu a neobvyklého stříbrného zabarvení vyznačuje hlavně svou oddaností majiteli a radostí z jeho přítomnosti. V současnosti máme v našem chovu čtyři kočičky a dva kocourky.

Koťata


Našim koťátkům vybíráme pouze majitele, pro které je kočička členem rodiny, stejně jako pro nás. Koťátka žijí s námi v domě, od chvíle, co se naučí běhat, se zúčastňují veškerého dění doma, věnujeme jim spoustu času a díky výborné socializaci z nich vyrostou dokonalí společníci, přímo stvoření k rozmazlování. Ideální je, seznámit se s novou rodinou osobně. Nejlepší je, když se nová rodina přijede na koťátko podívat ještě před jeho odběrem. Nové majitele seznámíme s péčí o koťátko, informujeme je o tom, čím bylo krmeno, jaké stelivo jsme doma používali a na jaké hračky a pelíšek bylo zvyklé.
Koťátko neodebíráme od matky a ostatních sourozenců dříve, než ve třináctém týdnu věku. Odcházejí od nás 2x očkovaná, odčervená, naučená čistotě, vymazlená, čipovaná (po dohodě s novým majitele), s Europasem, průkazem původu, smlouvou a malou výbavičkou pro začátek.

Bohužel ne každý chovatel se drží zásad etiky chovu, a proto je potřeba k chovu přistupovat s velikou opatrností, rozvahou (rozmyslem) a "skákat do neznámé vody" se opravdu nevyplácí.
Ne každý je ochoten trávit hodiny studiem rodokmenů a kdekoho odradí prvních pár výstav, které neskončí pohárkovými žněmi. A o vztahu některých chovatelů ke svým "miláčkům" raději pomlčím.
Proto jsou naše odchovy nabízeni především jako mazlíčci, ale možnosti chovných jedninců se nebráníme.

Odchod koťátek do nového domova je pro chovatele smutné období, ale pokud koťátku vybereme hodnou rodinu, která nám posílá o koťátku zprávy, jsme moc rádi.